Laminátová podlaha: favorit ľudí

Hneď na začiatku Vám prezradíme, čo už asi každý z Vás vie. Laminátová podlaha je príťažlivá práve preto, pretože je na nerozoznanie od parkiet vyrobených z dreva, no jej cena je predsa len priaznivejšia. Okrem toho je oveľa menej citlivá a menej náročná, ako ich „pravá verzia”. Nie je natoľko krehká ako drevené parkety, nevyžaduje si toľko údržby a je odolná aj voči opotrebovaniu. No ale z čoho sa potom vyrába, ak nie z dreva?

Základ laminovaných parkiet sa vyrába pomocou špeciálnej techniky z drevených stružlín. Na tento základ sa neskôr položí dekoratívna vrstva, ktorá môže mať mnoho vzorov. Na ňu ide potom živica, vďaka čomu sa zaručí vysoká odolnosť.

Laminátová podlaha

Samozrejme, sú veci, na ktoré musíme dbať. Keďže sa jedná o pomerne tenké podlahy, tie znášajú stieranie vody alebo veľa vody ťažšie a aj ich oprava je náročnejšia. 4 stranné fózovanie isté, že toto predstavuje nevýhodu pre všetkých. V každom prípade je dôležité vyzdvihnúť fakt, že podlaha je tvrdšia, takže presun na nej je zvučnejší a hlasnejší, ako na originálnych parketách. Jednou z nevýhod laminovaných podláh je to, že sa musia nechať odležať: krytinu musíme skladovať minimálne 48 hodín v rovnakých podmienkach, do akých ju chceme umiestniť. V opačnom prípade hrozí jej deformácia a zvlnenie, dokonca by mohlo byť nutné ju odstrániť a pred opätovnou inštaláciou nechať odstáť dva dni. Ak však pravidlo dodržíme, nemusíme sa báť.

Pri vhodnom základe, inštalácii a používaní nám môžu slúžiť aj niekoľko desaťročí. Je to výborné riešenie vzhľadom k tomu, že ide o pomerne lacnú krytinu. V našej ponuke sa nachádza viac ako šesťsto (!) rôznych laminovaných podláh v hrúbke 7,8 a 10 milimetrov.

Okrem toho máme ešte tri typy: typ 31, 32 a 33 a tieto čísla označujú ich odolnosť. Podľa potreby Vám produkty doručíme domov, odmeriame byt a podlahu vám nainštalujú naši odborníci. Vy nemáte inú starosť, len si vypýtať cenovú ponuku!

2018-03-13T11:52:25+01:009 februára, 2017|