Laminátová podlaha – výber je jednoduchší, ako si myslíte!

Produkty z radu laminátových podláh sa u nás objavili pred 15-20 rokmi a vďaka množstvu výhod sa rýchlo stali obľúbenými.  Laminátová podlaha a jej výber je jednoduchší, ako si myslíte! Keďže v našej firme mali odjakživa dôležité miesto, dovoľte nám, aby sme sa s Vami podelili o niekoľko užitočných tipov a rád.

Ako všetky produkty, aj laminátové podlahy majú svoje výhody.

Tak si ich prejdime pekne po poradí:

Farby a vzory: V našej sieti si môžu zákazníci vybrať spomedzi viac ako stovky farieb a vzorov. To im prirodzene umožňuje, aby našli svojho favorita do ľubovoľného typu domova. Vždy zdôrazňujeme, že parkety alebo podlaha predstavujú veľký povrch, vo vašom byte budú mať dominantnú úlohu, svoj výber si dobre zvážte. (Ako dobrú radu vám odporúčame, aby ste si po ujasnení technických záležitostí nezabudli vypýtať aj názor domácej panej. Častokrát sme boli svedkami toho, že posledné slovo mala práve ona).

Pokládka: Všeobecná mienka je, že pokládka laminátovej podlahy nie je práve najjednoduchšia. Odborníci to zvládnu jednoducho a rýchlo, nakoľko sú zaškolení.  Panely vedia zladiť a taktiež aj upraviť povrch podlahy.

Laikovi to može trvať dlhšie a výsledok nemusí byť taký pekný. Može Vám taktiež zostať aj veľa odpadu. (Autor týchto viet raz pokladal parkety svojej tete a povedal, že už nikdy viac!)

Výber laminátovej podlahy

Zhrnutie: Odborník pracuje rýchlo, presne a čisto, výsledok jeho práce je vysoko kvalitný. Vďaka tomu bude životnosť vašej podlahy dlhšia.

Cena: Treba podotknúť, že ceny laminátových podláh sú veľmi priaznivé. V každom prípade vám však odporúčame, aby ste si vybrali vhodný pomer ceny a kvality a nie ten najlacnejší výrobok. Toto môžeme zistiť na základe technických parametrov, čo je v skutočnosti oveľa jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Hrúbka panelu: na Slovensku dostať laminátové podlahy, ktoré majú šírku 6-7-8-10-12 mm. Šírka panelu je prirodzene dôležitým faktorom pri určovaní životnosti a kvality podlahy, no nie je tým najdôležitejším hľadiskom. Je zrejmé, že povrch, ktorý je pod veľkou záťažou, musí mať vhodný základ. Tento základ musí byť v  dostatočnej hrúbke, preto naša firma už nepredáva podlahy s hrúbkou 6 mm. Výber hrúbky môže byť samozrejme ovplyvnený aj miestom. Nie všade sa zmestí napríklad podlaha, ktorá má hrúbku 8 mm.

Odolnosť podlahy voči opotrebovaniu je však dôležitým faktorom, pretože určuje, ako sa bude podlaha správať počas jej používania. Budeme po nej chodiť, spadnú nám na ňu predmety alebo sa naše deti na nej budú hrať. Z hľadiska odolnosti voči opotrebovaniu predávame podlahy s hodnotou 31 a 32. Obe môžu byť využívané obyvateľmi, ale aj na veľmi frekventovaných miestach, ako je napríklad obývačka alebo predsieň. Do kancelárií alebo verejných priestorov odporúčame typ 32.

Predtým, ako začnete nakupovať, máme pre Vás jednu dobrú radu:
Podlaha určená na bežné používanie je hrubá minimálne 7 mm a jej odolnosť voči opotrebovaniu má hodnotu aspoň 31!

Ak chcete podlahu do takej vedľajšej miestnosti, do ktorej vstúpite tak trikrát za rok, zvoľte si podlahu s hrúbkou 6 mm, ale u nás ju žiaľ nedostanete.

Existuje doplnok, ktorí mnohí pri inštalácii používajú veľmi neradi, ale my na ňom trváme: Clickguard. Produkt umožňuje, že laminátovú podlahu môžeme každý deň umývať alebo stierať, keďže spoje panelov sú vákuovo uzavreté. To zabezpečuje, že sa voda medzi ne alebo pod materiál nemá ako dostať. Samozrejme to neznamená, že podlaha je vodeodolná, no vďaka tomuto spôsobu dokážeme predĺžiť životnosť podlahy o minimum 30%.

No a na koniec: verte nám, kvalitnú podlahu pod 4 € nekúpite. Nepozerajte sa len na cenu, pretože je možné, že ak si kúpite nekvalitné parkety, s rekonštrukciou môžete začať hneď o pol roka.

Obráťte sa na nás s dôverou, máme za sebou 12 rokov skúseností a praxe!

laminatová podlaha

2020-04-17T18:47:06+02:0016 februára, 2017|