Novinka na trhu: bambusové parkety

Spomedzi podlahových krytín vyrobených z prírodných materiálov sa stávajú čoraz obľúbenejšími popri parketách vyrobených z dreva aj bambusové parkety. Bambus nie je drevo, je v podstate druh trávy, ktorý patrí do čeľade lipnicovitých, no napriek tomu si zo dňa na deň získava čoraz väčšiu popularitu nielen v stavebníctve, ale aj v bytovom zariadení.

Veľkou výhodou bambusových parkiet je, že môžu nahradiť tradičné drevené parkety. Nemajú vlastnosti, ktoré sú pre drevené parkety charakteristické. Neohýbajú sa, nepráchnivejú, nezatuchnú, nelámu sa a neštiepia sa.. Okrem klasických svetlých a tmavých odtieňov máme v našej ponuke aj úplne výnimočné, mramorové, pásikované alebo „tigrované” prevedenia. Týmto spôsobom sa snažíme výjsť v ústrety konzervatívnym zákazníkom ale i takým, ktorí radi experimentujú.

Bambusové parkety – nová generácia podlahy

bambusové parkety

Je to vyslovene odolný typ parkety. Vo veľkej miere sú odolné vonkajším vplyvom a vlhkosti alebo času. Ich výhodou je, že nie sú vyrobené z klasického dreva a tak majú pozitívny vplyv aj na naše lesy. S rozšírením tohto typu parkiet nie je potrebné vyrúbať a spracovať také množstvo stromov, ako to bolo nutné doteraz.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je, že ich je možné nainštalovať aj svojpomocne. Po inštalácii nevyžadujú dodatočnú prácu, nie je potrebné ich zbrusovať alebo polírovať a ani ich povrch inak ošetriť.

Nevýhodou je, že kvôli špeciálnemu materiálu a spôsobu výroby sa radia medzi drahšie podlahové krytiny. Keďže ide o krytinu s dlhou životnosťou, investícia do nich sa skutočne oplatí. Starostlivosť o ne je nenáročná, aj neskôr máme kvôli ich nenáročnosti s nimi sotva nejaké ťažkosti týkajúce sa údržby.

U nás si ich môžete objednať v mnohých farbách a vzoroch, v závislosti od typu to môžu byť zasúvacie alebo zaklikávacie. Našu ponuku si môžete prezrieť kliknutím tu: Bambusové parkety

2018-03-13T12:07:23+01:005 februára, 2017|