Vyberte si podlahy podľa potreby – ponúkame typy podláh

Na začiatku spôsobenia našej firmy (v roku 2001), v stavebnej a obchodnej sfére boli parkety hlavným artiklom obchodovania. Dnes Vám ponúka naša firma rôzne typy podláh, teda vyberte si podlahy podľa potreby vo výbornej kvalite a za výhodnú cenu.

Okrem tradičných drevených podláh sa v tomto období objavili na trhu aj laminátové parkety. Tie sa svojou kvalitou a širokou škálou dekorov čoraz viac uplatňovali na trhu parkiet. Odvtedy uplynul dosť dlhý čas a na trhu sa objavili aj nové rady podláh – ako WPC podlahy (terasová podlaha) alebo vinylové podlahy.

Ponúkame Vám nasledujúce typy podláh:

LAMINÁTOVÉ PODLAHY sú v dnešnej dobe najpoužívanejším druhom podlahovej krytiny. Vysoká kvalita, oteruvzdornosť povrchov a rozmanitosť dekorov sú príčinou toho, že tento typ podláh je najpredávanejším. Konštrukcia laminátových parkiet v krátkosti vyzerá asi tak, že na nosnú vrstvu HDF (ktorú tvorí drevotrieskový materiál), je nanesený dekor parkiet. Ten je ochránený vrchnou melanínovou vrstvou, ktorá má vysokú oteruvzdornosť. Medzi našimi parketami nájdete parkety s hrúbkou 7-8-10 mm od výrobcov KRONO ORIGINAL a KAINDL. Existujú aj iné hrúbky parkiet, napríklad 6mm, ale tie kvôli slabej kvalite a oteruvzdornosti nepredávame.

PALUBOVKA je originálna drevená parketa položená plávajúcim spôsobom. Tieto parkety po ukončení pokládky už netreba žiadnym spôsobom upravovať. Nášlapná vrstva je opatrená oteruvzdorným povrchom (olejom a na UV žiarenie tvrdnúcim lakom).

Zloženie paluboviek skladá sa z troch vrstiev:

  • vrchná ( „nášlapná“) vrstva je vyrobená z tvrdého dreva, ako dub alebo buk
  • stredná a spodná vrstva sa skladá z naprieč zlepeného mäkkého dreva.

Palubovka má najviac kladných vlastností z palety parkiet. Môže sa časom prebrusovať, rozobrať a znovu položiť pri rekonštrukcii Vášho domova.

 Z KORKOVEJ PODLAHY žiari jej prirodzený prírodný pôvod a je najteplejšou podlahovou krytinou. Ako každá prírodná podlaha má dlhodobú životnosť, k čomu jej napomáha aj vrchný keramický lak. Takiež je možné po dlhšom užívaní podlahu prebrusovať. Má kladné účinky na Vaše zdravie. Korková podlaha s tepelnoizolačnými vlastnosťami Vám zabezpečí pocit teplej podlahy, akoby ste mali podlahové vykurovanie. Veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť voči škodcom drevín.

typy podláh

BAMBUSOVÚ PODLAHU tiež zaraďujeme medzi prírodné krytiny. V poslednom čase si čím ďalej tým viac dobýva trh podláh najmä pre svoje jedinečné vlastnosti. Sú nimi napríklad rozmerová stabilita, antialergické vlastnosti, presné bezškárové spoje a tiež odolnosť voči škodcom drevín.

V dekoroch bambusových podláh nájdeme exotické a tiež moderné prevedenia. Kvôli svojim osobitným vlastnostiam je možné pokladať podlahu na podlahové kúrenie. V našom sortimente Vám ponúkame klikové prevedenia v 15mm hrúbke.

VINYLOVÁ PODLAHA je novinkou medzi  PVC podlahami a vyznačuje sa veľmi živými dekormi, ktoré napodobňujú originálne drevo a kameň. Vysoká oteruvzdornosť predurčuje, že kúpite podlahu, ktorá bude mať dlhú životnosť. Predáva sa buď v lamelovom prevedení, tým pádom môže byť priamo lepená na povrch, alebo v klikovom prevedení.

Je odolná voči vode, čo znamená, že je to vhodná voľba do kúpeľní, kuchýň alebo k bazénom.

TERASOVÉ DOSKY WPC  sú z moderného, kompozitného (drevoplastového) materiálu, ktorý tvorí 60% drevenej múčky. Je vyrobený z kvalitných, tvrdých exotických drevín a 40% HDPE (tvrdený polyetylén) s ekologickými aditívami. To zabezpečuje farebnú stálosť, odolnosť voči vode, hnilobe, hmyzu a UV žiareniu. Môže byť použitá aj ako podlaha okolo bazénov alebo ako dekoratívna podlaha terás. Rôzne farebné dekory je možné prispôsobiť okoliu. Terasové dosky WPC sú odolné voči všetkým exteriérovým podmienkam.

2020-04-29T15:43:37+02:0019 februára, 2017|